Alfons (infant hiszpański)

Posted by admin on January 9, 2018 in Uncategorized |

Alfons, infant Hiszpanii, właśc., hiszp. Don Alfonso Cristino Teresa Angelo Francisco de Asis y Todos los Santos de Borbón y Borbón Dos-Sicilias (ur. 3 października 1941 w Rzymie, zm. 29 marca 1956 w Estoril) – infant hiszpański, młodszy brat króla Hiszpanii – Jana Karola I.

Był drugim synem i czwartym, najmłodszym dzieckiem Jana Burbona i jego żony Marii de las Mercedes Burbon-Sycylijskiej. Jego rodzicami chrzestnymi byli: Alfons – książę Galliera i ciotka – infantka Maria Krystyna. Rodzica nazywali go Alfonsito. Krótko po jego urodzeniu rodzina przeniosła się wraz z nim do Lozanny w Szwajcarii. W 1947 pierwszy raz odwiedził Hiszpanię. W 1950 został wysłany wraz z Janem Karolem do Hiszpanii. Początkowo uczyli się w prywatnej szkole w San Sebastián, a następnie w akademii wojskowej w Saragossie insulated stainless steel water bottle. W czerwcu 1954 zostali przyjęci przez generała Francisco Franco w pałacu Pardo.

W marcu 1956 Alfons i Jan Karol wrócili do Villa Giralda ich rodziców w Estoril, w Portugalii, na wakacje świąteczne. W Wielki Czwartek Alfons zginął w wypadku przy czyszczeniu broni. Hiszpańska ambasada w Portugalii wydała specjalne oświadczenie:

Bardzo szybko w gazetach pojawiły się plotki na temat wydarzenia, które mówiły, że kiedy broń wystrzeliła trzymał ją brat Alfonsa – Jan Karol. Josefina Carolo, garderobiana matki obu chłopców, twierdziła, że Jan Karol dla zabawy wycelował w Alfonsa i nacisnął spust nie wiedząc, że broń jest naładowana. Bernardo Arnoso, portugalski przyjaciel Jana Karola również twierdził, że Jan Karol wystrzelił nie wiedząc że w komorze jest nabój i pocisk odbił się rykoszetem od ściany i trafił w twarz Alfonsa. Helena Matheopoulos, grecka pisarka, która rozmawiała z siostrą Alfonsa – Pilar, powiedziała, że Alfons siedział sam w pokoju best thermos, a drzwi były otwarte, wtedy wszedł Jan Karol i niespodziewanie dotknął jego ramienia, co spowodowało, że niechcący wystrzelił. Krążyły również różne historie dotyczące pochodzenia rewolweru. Najczęściej powtarzana wersja mówiła, że broń była prezentem dla Alfonsa od generała Franco.

Pogrzeb Alfonsa odbył się w Wielką Sobotę, mszę odprawił Monsignor Fernando Cento, nuncjusz apostolski w Portugalii. Alfons został pogrzebany na cmentarzu w Cascais w Portugalii thermos bottle price. W 1992 r. jego szczątki przeniesiono do panteonu królów Hiszpanii w Escorialu pod Madrytem.

Tags: , ,

Copyright © 2015-2018 Hermes Tassen Online,Enorme Korting. All rights reserved.

Kelme Outlet | Le Coq Sport Outlet

kelme paul frank outlet new balance outlet bogner outlet le coq sportif outlet hermes tassen hermes birkin hermes online shop